Prečo sa rozhodnúť pre CHYTRÚ DOMÁCNOSŤ ?

TRENDChytrá domácnosť ide s dobou. Podiel chytrých domácností sa každý rok zvyšuje, buďte in !

ÚSPORY

Máte prehľad kde koľko míňate a kde sa dá ušetriť. Vďaka využitiu informácií z viacerých systémov sú možnosti úspory obrovské.

Všetky svetlá na povel Inteligentná domácnosť dokáže ovládať nielen spínané svetlá, ktoré rozsvecuje a zhasína. Ľahko s ním prispôsobíte intenzitu aj stmievaných svietidiel alebo napríklad farbu RGB LED pásov. Všetky tieto nastavenia môžete samozrejme meniť pomocou mobilnej aplikácie a Tuneru, ale tiež prostredníctvom vypínačov, ktoré reagujú aj na dvojklik a dlhé stlačenia, ktorými môžete priradiť ľubovoľnú funkciu.

Inteligentná domácnosť zhasne, keď vy zabudnete.Snímače pohybu vo vašom dome nemusia slúžiť iba bezpečnostnému systému. Inteligentná domácnosť vďaka nim zistí, že ste miestnosť už opustili a vypne v nej všetky svetlá. Vy tak šetríte energiu aj životné prostredie.

 

KONTROLA A PREHĽAD

Vďaka notifikáciám a diaľkovému prístupu vždy viete, čo sa doma deje a môž ete na to aj adekvátne reagovať.

Rána môžu byť znesiteľnejšie. Nechajte sa prebudiť lúčmi teplého ranného slnka, ktoré vám do spálne pozvoľným naklápaním žalúzií vpustí inteligentná domácnosť.

Takému ránu sa ani tá najmilšia melódia budíka nevyrovná. Ak však vstávate pred úsvitom, nemusíte prísť o zážitok zo zobúdzania sa s východom slnka. Inteligentná domácnosť vám totiž nasimuluje zapínaním svetiel, zatiaľ čo žalúzie zostanú zatiahnuté.

 

NAHRADÍ INÉ SYSTÉMY

Chytrá domácnosť nahrádza niekoľko samostatných systémov, ktoré inak spolu nedokážu komunikovať, majú málo funkcí a samozrejme tiež niečo stoja.

Žiar slnka pod kontrolou. Keď sa slnko oprie do okien svojou plnou silou, dokáže miestnosť za nimi vyhriať behom okamihu. Pokiaľ sa však pomocou klimatizácie snažíme mať chladnejšie, inteligentná domácnosť sama spustí rolety, žalúzie a iné slnečné clony. Naopak, ak v miestnosti za zatvorenými žalúziami alebo roletami kúrite, inteligentná domácnosť okná odtieni a využije slnko ako bezplatný zdroj tepla.

 

BEZPEČNOSŤ

Zabezpečovací systém stráži Vašu domácnosť keď ste preč aj keď spíte.

Vylepšite svoj bezpečnostný systém. Inteligentná domácnosť spolupracuje s radom samostatných certifikovaných bezpečnostných systémov a rozširuje ich možnosti o nový rozmer. Inteligentná domácnosť využíva informácie zo všetkých snímačov vášho bezpečnostného systému a dokáže ich používať pri ovládaní iných technológií. V prípade narušenia stráženej zóny a spustení poplachu tak dokáže rozsvietiť všetky svetlá a odcloniť všetky okná, aby mala privolaná polícia alebo bezpečnostná služba lepší prehľad o páchateľovi. Zároveň vám inteligentná domácnosť odošle SMS notifikáciu a vy si tak môžete prezrieť živý prenos kamier.

 

KOMFORT A ZDRAVIE

Vďaka možnostiam chytrej domácnosti je ovládanie veľkého počtu technológií jednoduché. Za pomoci snímačov môže byť Vaše bývanie aj zdravšie.

Nešmátrajte v tme po vypínačoch. Keď inteligentná domácnosť po západe slnka zaznamená pohyb v miestnosti, automaticky vám posvieti na cestu a vy tak po tme nezakopnete o hračky, ktoré vaše ratolesti nechali rozhádzané po podlahe. Aké svetlá má Domotron® v týchto situáciách zapnúť, to je úplne na vás. Kým v chodbách môžete rozsvietiť všetky, v obývačke to budú iba tlmené svetlá, ktoré nebudú vašim blízkym rušiť zážitok z práve sledovaného filmu.

Kúrenie a chladenie pod kontrolou. Prispôsobte teplotu domu vášmu týždennému režimu. Prebúdzajte sa v príjemne vyhriatom dome a vymeňte ľadovú dlažbu v kúpeľni za dlažbu teplú vďaka podlahovému kúreniu. Keď všetci odídu do práce a do školy, inteligentná domácnosť minimalizuje vykurovanie prázdneho domu a teplotu zvýši až pred vašim plánovaným návratom. V noci inteligentná domacnosť teplotu zníži, aby sa vám lepšie zaspávalo, zároveň však dohliada na to, aby vám prudký pokles teploty behom noci nespôsobil ľadové ranné prekvapenie. Tak ľahko, ako inteligentná domácnosť reguluje kúrenie, vám aj v lete pomáha udržovať u vás doma príjemnú klímu aj behom horúcich letných dní.

 

OCHRANA PRED ŠKODAMI
Chytrá domácnosť umožní včasnú detekciu požiaru či zatopenia. Len si predstavte čo môž e spôsobiť prasknutá hadička vodovodnej batérie.

Ochrana pred nepriazňou počasia aj zábudlivosťou. Prudký vietor by mohol poškodiť exteriérové žalúzie, slnečné plachty a markízy.
Inteligentná domácnosť ich preto sám vytiahne, ak nárazy vetra vystúpia na nebezpečnú úroveň. Zároveň inteligentná domácnosť sama zatiahne krytie bazénu, aby do neho vietor nenafúkal popadané lístie a kyslý dážď nenarušil jeho chémiu. Bezpečnostné senzory na oknách zaistia, že sa žalúzie ani rolety nespustia, pokiaľ je pod nimi otvorené okno. ich preto sám vytiahne, ak nárazy vetra vystúpia na nebezpečnú úroveň.

 

UŽÍVATEĽSKÉ ROZHRANIE

Jedno užívateľské rozhranie pre všetky technológie, nemusíte študovať nespočetné množstvo manuálov a ovládanie celej domácnosti hravo zvládnete.