Poistenie majetku

Je o Váš domov dobre postarané?


Rodinný dom a jeho vybavenie predstavuje pre väčšinu občanov ich najväčší majetok a pri jeho značnom poškodení alebo úplnej strate by si opravu či náhradu nemohli z bežných úspor dovoliť. Preto je poistenie majetku naozaj tým základným poistením každej rodiny.
Skúsení poisťovací makléri v EL Agency pre vás pripravia to správne poistenie rodinného domu, vedľajšej stavby, garáže, chaty alebo chalupy, záhrady, vybavenia domácnosti asistenčné služby a pomôžu aj so zabezpečením vinkulácie k hypotéke.
V oblastiach ohrozených povodňami sa ponuky poisťovní môžu výrazne líšiť a preto je dobré obrátiť sa na maklérov EL Agency, ktorí spolupracujú so všetkými poisťovňami na trhu a pomôžu Vám nájsť čo najlepšie podmienky.

Poistenie vybavenia domácnosti

Poistenie vybavenia domácnosti býva často zamieňané s poistením bytovej jednotky alebo vlastnej stavby domu. Ide však o 2 odlišné druhy poistenia! Zjednodušene možno povedať, že všetko, čo je pevne spojené s nehnuteľnosťou, patrí do poistenia stavby (napr. vaňa, sprchovací kút, umývadlo atď.). Do poistenia vybavenia sú na druhej strane zahrnuté všetky ostatné veci vo vnútri domu alebo bytu (nábytok, riad, elektronika, oblečenie, osobné veci, lyže, bicykle atď.).
Vybavenie domácnosti by sme si teda mali poistiť nielen v rodinnom dome alebo vo vlastnom či družstevnom byte, ale aj keď bývame v prenájme. Majiteľ bytu totiž nemôže poisťovať naše veci. Poisťovne dnes ponúkajú celý rad kvalitných poistení domácnosti s množstvom pripoistení. Pripoistiť je možné aj cenné veci ako starožitnosti, zbierky alebo obrazy a iné umelecké predmety.
Obráťte sa na maklérov EL Agency, ktorí Vám vypracujú porovnanie ponúk viacerých poisťovní a navrhnú najvýhodnejšie riešenie. Ak máte staršiu poistku na domácnosť, zadarmo Vám skontrolujeme, či je možné ju zlepšiť alebo či nehrozí nebezpečenstvo podpoistenia z dôvodu nízkej poistnej sumy. Kontrolu poistky odporúčame po každom väčšom nákupe vybavenia a minimálne každých 3 rokov.


Poistenie stavieb, domov a bytov

Základným poistením pre rodinné domy a bytové jednotky je poistenie proti živelným škodám. V posledných rokoch postihujú našu krajinu stále častejšie povodne, záplavy, krupobitie alebo víchrice. Objavujú sa však aj malé tornáda a tiaž snehu poškodzuje strechy na horách aj v mestách. Rodinným domov sa nevyhýbajú ani požiare a medené odkvapy alebo ďalšie stavebné súčasti stále lákajú zlodejov.
Ceny aj malých domov dnes dosahujú miliónové sumy a v prípade väčšej škody bude pre väčšinu občanov veľmi ťažké financovať opravu z vlastných úspor alebo z úveru. Najlepším riešením je preto kvalitné poistenie.
Za niekoľko EUR denne môžete mať pokoj a istotu, že neprídete o strechu nad hlavou.
Poistenie rodinných domov robíme bežne v EL Agency, kontaktujte našich maklérov a nechajte si vypracovať porovnanie ponúk viacerých poisťovní. Ak máte staršiu poistku na dom, zdarma vám skontrolujeme, či je možné zlepšiť ju alebo či nehrozí nebezpečenstvo podpoistenia. Kontrolu poistky odporúčame po každej väčšej rekonštrukcii a minimálne každých 3 rokov.

Poistenie chát a chalúp

S pojmami chata alebo chalupa a poistenie si väčšina z nás spája aj slovo „vykradnutie“.
Áno, najčastejším dôvodom dojednania poistenia chaty a chalupy býva zvyčajne obava z vykradnutia rekreačnej stavby v čase našej neprítomnosti.
Policajné štatistiky to každoročne potvrdzujú. Rekreačným stavbám sa však nevyhýbajú ani živelné škody, práve naopak.
Často máme chatu alebo chalupu v atraktívnom prostredí, pri rieke, na horách, v lese.
A všade tam hrozí zvýšené riziko povodne alebo záplavy, pádu stromov, víchrice, zosuvu pôdy alebo tiaže snehu.
Kontaktujte maklérov EL Agency a nechajte si vypracovať porovnanie ponúk poisťovní na poistenie vašej chaty alebo chalupy.