Investičné príležitosti – zoradenie podľa rôznych dôležitých faktorov

Postupne nájdete v článku zoradenie rôznych investičných príležitosti rozdelené s ohľadom na bezpečnosť Vašich investovaných finančných prostriedkov.
Poznáme tri rizikové skupiny:

Nízke riziko
Stredné riziko
Vysoké riziko

Respektívne tri skupiny rozdelené podľa výnosov:

Nízky výnos
Stredný výnos
Vysoký výnos

Samozrejme na rozhodovaní o investíciách sa podieľajú viaceré faktory, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu a rovnako aj Vaše finančné možnosti. Koľko môžete alebo chcete investovať, koľko času môžete investovať počas ďalších rokov, aby ste sa rozhodli čo prípadne predáte a čo budete nové kupovať (typicky pri akciách je treba veľa času na sledovanie vývoja jednotlivých akcií a stále sa musíte rozhodovať, či si konkrétnu akciu necháte alebo ju nahradíte investíciou do iného cenného papiera... môže to byt dosť náročne a aj dosť vzrušujúce investovať do akcií).
Dôležitý je aj časový horizont počas, ktorého chcete zarobiť a dať prednosť iným investičným možnostiam.

Ak nechcete investovať veľa času, hľadáte vysokú bezpečnosť a stredné až vyššie výnosy, ale zároveň aj dobrú likviditu a možnosť kedykoľvek si vybrať časť investovaných peňazí, zostáva Vám iba jedna možnosť kam môžete investovať a budete zaručene spokojný. Touto možnosťou je ZLATO. V zlate môžete pravidelne alebo aj nepravidelne sporiť, jednorázovo investovať a aj vybrať v momente, keď to potrebujete.
Prehlaď o jednotlivých možnostiach a najdôležitejších faktoroch ku každej forme investície nájdete na týchto stránkach.

Samozrejme sú tu pre Vás k dispozícii aj naši špecialisti z EL Agency s. r. o., ktorí vždy poradia a vysvetlia možnosti investovania.