Refinančné úvery - Konsolidácia


Výhodne spojte svoje úvery do jedného už dnes a ušetrite na mesačnej splátke alebo plaťte rovnakú výšku splátky a získajte finančné prostriedky navyše na čokoľvek.
Spojenie viacerých úverov do jedného s nižšou splátkou, možnosť refinancovať aj úvery poskytnuté vybranými nebankovými a lízingovými spoločnosťami.
Možnosť získania finančnej rezervy vo forme navýšenia úveru, možnosť realizovať mimoriadnu splátku až do výšky 20% z úveru bez poplatku pri výročí podpisu zmluvy zníženie úrokovej sadzby v prípade aktívneho využívania bežného účtu*(podľa banky).

Hlavné výhody konsolidácie pôžičiek


Konsolidácia vedie k poklesu úrokových sadzieb a zníženiu mesačných splátok. Toto je hlavnou motiváciou väčšiny ľudí.
Konsolidácia šetrí čas administrácie úverov. Splácať načas jeden úver je ďaleko jednoduchšie ako splácať načas úvery štyri. Šanca, že na niečo zabudnete je tak omnoho menšia. Po konsolidácii existuje iba jeden veriteľ. V skratke: dohodnúť sa z jedným veriteľom je mnohokrát jednoduchšie ako dohodnúť sa s dvoma. Nehovoriac o väčšom počte veriteľov. Vyjednávacia pozícia dlžníka pri jednom veriteľovi je jednoducho ďaleko lepšia. Jeden veriteľ sa rovná jedna zmluva. Jedny podmienky, poplatky, pokuty a termíny.
Pôžičky je možné konsolidovať so zaistením nehnuteľnosťou. Zaistiť úver nehnuteľnosťou je najjednoduchšia cesta, ako sa dopracovať k nižšej úrokovej miere. Založenie nehnuteľnosti je však potrebné si dobre premyslieť. Pri neskorších finančných problémoch môže viesť k strate nehnuteľnosti.
Konsolidačný úver je možné čerpať nad hranicou refinancovanej čiastky. Konsolidačný úver tak nemusí byť iba vo výške súčtu všetkých konsolidovaných pôžičiek. Vždy si môžete dopriať aj niečo navyše pre vlastnú spotrebu.
Nižšie mesačné poplatky za vedenie pôžičky. Čerpanie väčšiny pôžičiek je spojené s mesačnými poplatkami. Čím viacej pôžičiek čerpáte, tým viacej takýchto poplatkov platíte. Po konsolidácii máte iba jednu pôžičku. Platíte tak iba jeden poplatok.

Opatrnosť sa pri konsolidácii vypláca


Konsolidačná pôžička nie je nič iné ako obyčajná pôžička. Rovnako ako pri všetkých úveroch, aj v takomto prípade je potrebné si dávať veľký pozor.
Veď ide o peniaze. Na úverovom trhu sa pohybuje pomerne veľa subjektov, pre ktoré sú konsolidačné pôžičky veľmi dobrým biznisom. Konsolidáciu pôžičiek ponúkajú banky, nebankové spoločnosti či dokonca súkromní poskytovatelia pôžičiek. Od bánk vanie najmenšie riziko. Najnebezpečnejší sú už tradične súkromní poskytovatelia pôžičiek. Banky sú väčšinou bezpečný prístav. Problém s bankami je v tom, že nepožičajú len tak niekomu. Ak máte problémy so splácaním úverov, alebo ste ich mali v minulosti, banka s najväčšou pravdepodobnosťou pred Vami zabuchne na dvere.